Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2007

NEA

ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ …

Ο ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ !!!

Δια πυρός και σιδήρου πέρασε ο ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ με 3 – 4 από την έδρα της Αγίας Κυριακής. Σε ένα γήπεδο που μόνο για αγώνα ποδοσφαίρου δεν προσφερόταν ( γεμάτο νερό και λάσπες ) οι παίκτες μας αποδείχτηκαν παλικάρια και με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο πήραν το διπλό, την ώρα που στο ημίχρονο έχαναν με 3 – 1.

Το replay του αγώνα :

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν και πήραν το προβάδισμα με 1 – 0.

Μετά από ωραία ασίστ πάσα του Ιωαννίδη ο Γ. Λάκης ισοφάρισε για τον ΠΑΟΚ σε 1 – 1.

Η Αγία Κυριακή με νέο γκολ προηγείται με 2 – 1.

12΄Καλό σουτ του Βασιλείου απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

28΄ Με κίτρινη κάρτα τιμώρησε ο διαιτητής τον Ιωαννίδη. Μια απόφαση που ξάφνιασε όλους.

29΄ Κίτρινη κάρτα στον Θ. Ιατρού για διαμαρτυρία.

37΄ Νέο γκολ για την Αγία Κυριακή κάνει το σκορ 3 – 1.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με το σκορ :

Αγία Κυριακή – ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ 3 – 1.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους ο Γ. Τομόπουλος προχώρησε σε δύο αλλαγές βγάζοντας από τον αγώνα τον Καρακώστα και τον Τσακιρίδη και βάζοντας τον Λιγούρα και τον Μίχο.

50΄ Από το κόρνερ του Ιωαννίδη ο Μίχος έπιασε ωραία κεφαλιά και έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

54΄ Φάση διαρκείας για τον ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ στην επίθεση, οι παίκτες μας δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.

55΄ Ο Γ. Μίχος με το πλασσε του δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

57΄ Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Χ. Μανώλη να μπαίνει και τον Νίκο Τσιτσή να βγαίνει από το αγωνιστικό χώρο.

61΄Μόνος με τον τερματοφύλακα ο Γιάννης Παπαδόπουλος, το σουτ του όμως κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.

63΄ Ψηλοκρεμαστό πλασσε από τον Γιάννη Λάκη πέρασε λίγο άουτ.

65΄ Σουτ από τον Καλόγερο άουτ.

68΄Καλό πλασσε του Μανώλη η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ.

73΄ Γκολ από τον Ιωαννίδη ο ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ ξανά μπαίνει στο παιχνίδι μειώνοντας σε 3 – 2.

74΄ Κίτρινη κάρτα στον Γιάννη Παπαδόπουλο.

78΄ Κεφαλιά από τον Γ. Μίχο στην αγκαλιά του τερματοφύλακα η μπάλα.

80΄ Ισοφάριση για την ομάδα μας σε 3 – 3 μετά το ωραίο γκολ του Γιάννη Λάκη και ένταση μέσα στον αγωνιστικό χώρο μεταξύ των παικτών.

86΄ Μεγάλη ευκαιρία χάνεται από τον Γ. Μίχο.

89΄ Τα πάνω κάτω φέρνει στον αγώνα το γκολ του Ιωαννίδη φέρνοντας τον ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ μπροστά στο σκορ με 3 – 4 και νέα ένταση στον αγωνιστικό χώρο.

Τελικό αποτέλεσμα :

Αγία Κυριακή – ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ 3 – 4

Ο ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ ανέτρεψε για ακόμη μια φορά το σκορ και στάθηκε όρθιος στην δύσκολη έδρα της Αγίας Κυριακής . Την ερχόμενη Κυριακή η ομάδα μας για την 12η αγωνιστική υποδέχεται στο γήπεδο Κωσταραζίου την ομάδα της Ασπροκκλησιάς.

ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ:ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ , ΤΣΙΤΣΗΣ ΝΙΚΟΣ , ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ,ΓΑΒΡΟΣ ΚΩΣΤΑΣ , ΚΑΛΟΓΕΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ , ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ , ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ ΒΑϊΟΣ , ΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ , ΙΑΤΡΟΥ ΘΑΝΟΣ ,ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΑΚΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΤΑΚΗΣ.

ΑΛΛΑΓΕΣ: ΜΙΧΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΛΙΓΟΥΡΑΣ ΚΩΣΤΑΣ, ΜΑΝΩΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ : Κ. ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ