Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2008

ΝΕΑ

ΝΤΕΦΟΡΜΕ …

Άλλη μια ήττα γνώρισε η ομάδα του ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ. Έχασε με 2-1 από το Δυσπηλιό εκτός έδρας. Είναι γεγονός πως η ομάδα μας περνάει μια περίοδο κάμψης που συνδυασμό με την ατυχία έχει ως αποτέλεσμα την τρίτη ήττα για την φετινή αγωνιστική περίοδο.

Το replay του αγώνα :

2΄ Σέντρα του Ιατρού Θ. ο Βασιλείου δεν μπόρεσε να σκοράρει.

10΄Μακρινό σου από τον Τσακιρίδη απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

16΄΄Σέντρα σουτ από τον Ιατρού Θ. μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

21΄Μετά το πέναλτι που κέρδισαν οι παίκτες της γηπεδούχου και το οποίο απέκρουσε ο Γεωργιάδης με δεύτερη προσπάθεια όμως το Δυσπηλιό άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0.

25΄Νέο σουτ από τον Λάκη Γ. απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

30΄Ατομική προσπάθεια από τον Λάκη Γ. πάσα στον Βασιλείου το σουτ του οποίου πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

36΄Πολύ καλό σουτ από τον Βασιλείου Σάκη απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

Στην ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ πραγματοποίησε την πρώτη αλλαγή του και με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου στον αγωνιστικό χώρο πέρασε ο Χρίστος Μανώλης στην θέση του Κώστα Λιγούρα.

47΄ Κεφαλιά Βασιλείου μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

58΄ Εκτέλεση φάουλ από τον Τσακιρίδη άουτ.

60΄ Άουτ κατέλιξε και το νέο σουτ του Βασιλείου Σάκη.

63΄ Ο Χρίστος Μανώλης ανατράπηκε καθαρά στην μικρή περιοχή το καταφανέστατο όμως πέναλτι δεν δόθηκε.

69΄ Εξ επαφής ο Λάκης δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

70΄ 1-1 Για τον ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ μετά από το ωραίο σουτ του Τσακιρίδη Βάϊου.

74΄ Μετά από λάθος της άμυνας οι παίκτες του Δυσπιλιου κάνουν το 2-1.

79΄Κίτρινη κάρτα στον Τσιτσή Ν.

80΄Κίτρινη κάρτα στον Γάβρο Κ.

85΄Αλλαγη για τον ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ βγήκε ο Γάβρος Κ. μπήκε ο Τομόπουλος Θ.

Έτσι λοιπόν μετά από αυτήν την ήττα το πρωτάθλημα απέκτησε νέο ενδιαφέρον, τίποτα δεν έχει κριθεί, η ομάδα μας παίζει την ερχόμενη Κυριακή στο γήπεδο Κωσταραζίου με την ομάδα της Ποριάς. Πρέπει να είμαστε όλοι εκεί.

ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ:ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ , ΤΣΙΤΣΗΣ ΝΙΚΟΣ , ΚΑΛΟΓΕΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ,ΓΑΒΡΟΣ ΚΩΣΤΑΣ , ΛΙΓΟΥΡΑΣ ΚΩΣΤΑΣ , ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ , ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ ΒΑϊΟΣ , ΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ , ΙΑΤΡΟΥ ΘΑΝΟΣ ,ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΑΚΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΤΑΚΗΣ.

ΑΛΛΑΓΕΣ:ΜΑΝΩΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ, ΤΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ : Κ. ΜΠΟΥΤΑΡΗΣ.