Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2008

ΝΕΑ

Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΩΝ ΧΑΜΕΝΩΝ ΕΥΚΑΙΡΙΩΝ …

Εκεί που πριν από δυο αγωνιστικές ο ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ δεν είχε ούτε μια ισοπαλία τώρα έχει δύο συνεχόμενες. Με 2-2 έληξε και ο αγώνας με την Καλλιθέα στο γήπεδο Κωσταραζίου, σε έναν αγώνα που η ομάδα έχασε πολλές πάρα πολλές ευκαιρίες για άλλη μια φορά όχι μόνο να πάρει την νίκη αλλά να πετύχει πολλά γκολ.

Το φιλμ του αγώνα :

3΄ Η Καλλιθέα μετά από μια δυσλειτουργία της άμυνας προηγείται νωρίς με 0-1.

Ασίστ πάσα του Χρίστου Μανώλη στον Ιωαννίδη, που με ένα υπέροχο γκολ και αφού απόφυγε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα ισοφαρίζει σε 1-1.

11΄Ο Τσακιρίδης ανατρέπετε μέσα στην μεγάλη περιοχή κερδίζοντας πέναλτι, ένα πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Τάκης Ιωαννίδης και έβαλε μπροστά τον ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ με 2-1.

13΄Οι παίκτες της Καλλιθέας αντέδρασαν γρήγορα και ισοφάρισαν σε 2-2.

15΄Η κεφαλιά του Μανώλη που βρέθηκε στην μικρή περιοχή κατέληξε άουτ.

25΄Νέα ευκαιρία με τον Λάκη το σουτ πέρασε άουτ.

34΄Σουτ του Θάνου Ιατρού άουτ.

37΄Νέο διαγώνιο σουτ του Ιατρού άουτ.

43΄Από κόρνερ κεφάλια από τον Γ. Λάκη άουτ.

44΄Σουτ από τον Μπέλλο άουτ.

Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου :

ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ – Καλλιθέα 2-2

Και στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ συνέχισαν να έχουν την υπεροχή και να χάνουν την μια ευκαιρία μετά από την άλλη.

2΄Η Καλλιθέα όπως και στο πρώτο ημίχρονο έτσι και στο δεύτερο προσπάθησε να σκοράρει στο ξεκίνημα, ο Στ. Παπαδόπουλος όμως ήταν σε ετοιμότητα.

5΄Το καλό δυνατό σουτ του Σάκη Βασιλείου ανάγκασε τον τερματοφύλακα να πέσει στην δεξιά γωνία του και με υπερένταση να διώξει σε κόρνερ.

8΄Καλό σουτ του Λάκη ένα ακόμη κερδισμένο κόρνερ.

11΄Κεφαλιά Μπέλλου άουτ.

20΄Κεφαλιά Βασιλείου η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

25΄Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ στην θέση του Λάκη πέρασε ο στρατευμένος Βασιλείου.

32΄Ωραίο διαγώνιο σουτ από τον Θ. Ιατρού μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

35΄Στην γραμμή του τέρματος κατάφεραν να αποκρούσουν την μπάλα οι αμυντική της Καλλιθέας από την ευκαιρία που δημιούργησαν οι παίκτες του ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ.

42΄Νέα χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ.

Τελικό αποτέλεσμα :

Οι παίκτες μας δεν κατάφεραν να εξαργυρώσουν για άλλο ένα παιγνίδι την υπεροχή του με ένα τουλάχιστον γκολ και άφησαν δύο πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια τους στο πρωτάθλημα. Ο κύκλος των χαμένων ευκαιριών πρέπει να κλείσει.

Τώρα κάθε αγώνας είναι κρίσιμος, την ερχόμενη Κυριακή ο ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ πάει στην Λεύκη. Όλοι κοντά στην ομάδα.

ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ:ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ , ΛΙΓΟΥΡΑΣ ΚΩΣΤΑΣ , ΜΠΕΛΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ,ΓΑΒΡΟΣ ΚΩΣΤΑΣ ,ΜΙΧΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ , ΜΑΝΩΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ, ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ ΒΑϊΟΣ , ΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ , ΙΑΤΡΟΥ ΘΑΝΟΣ ,ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΑΚΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΤΑΚΗΣ.

ΑΛΛΑΓΕΣ: ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΑΚΗΣ.