Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021

Μεγάλο διπλό του ΠΑΟΚ Κωσταραζίου μέσα στο Άργος!

Μεγάλο διπλό για τον ΠΑΟΚ Κωσταραζίου μέσα στο Άργος Ορεστικό απέναντι στην ακαδημία Rossoneri. Οι ασπρόμαυροι έπαιξαν ουσιαστικό ποδόσφαιρο και εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες μετατρέποντας τες σε γκολ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ νωρίς, στα πρώτα κιόλας λεπτά, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Η ομάδα του Σάκη Βασιλείου όμως αντέδρασε σωστά και κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με σκορ 1-2 έπειτα από δύο όμορφα γκολ του Ερβίς και του Αυγερινού.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Rossoneri ανέβασαν ρυθμό αλλά οι ασπρόμαυροι εκμεταλλεύτηκαν μια στιγμή αδράνειας και έκαναν το 1-3 με σκορερ τον Καραγκούνη. Ο ΠΑΟΚ από εκεί και έπειτα προσπάθησε να διατηρήσει το σκορ αλλά οι Ροσσονερι μείωσαν σε 2-3.

Προς τα τελευταία λεπτά ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα
σε ποδοσφαιριστή του Κωσταραζίου και ο δικέφαλος με παίκτη λιγότερο αναγκάστηκε να κλειστεί περισσότερο προκειμένου να φύγει από το ΔΑΚ Άργους με τους 3 βαθμούς όπως και εν τέλει έγινε. Αμύνθηκε σωστά και ο Πιπερόπουλος κατέβασε "ρολά" στην εστία.

Επόμενος αντίπαλος του ΠΑΟΚ Κωσταραζίου η Λεύκη, την οποία θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας.